BIK - Liderfinansow.pl

BIK

Czy warto założyć konto w BIK i dlaczego? I ile to kosztuje?

Konto w BIK warto założyć, nie tylko ze względu na otrzymanie dla swojej wiadomości raportu z BIK-u, czyli stanu swojego zadłużenia. Ale również otrzymasz bardzo ważną informację, jaką są alerty informujące Cię, że ktoś aktualnie sprawdza Cię w bazie. Dlaczego jest to istotne? Ponieważ, składając wniosek o kredyt/pożyczkę w jakiejś firmie to jesteś pewien, że oni Cię sprawdzają – tak dla Twojej wiadomości, każda jedna instytucja oferująca pożyczkę lub kredyt ma obowiązek sprawdzenia Twojej zdolności kredytowej, takie mamy prawo i nikt tego nie obejdzie. Także jeśli szukasz jakiejkolwiek pożyczki bez BIK, KRD, ERIF itp po prostu nie szukaj, bo każda jedna firma Cię sprawdzi, jedna sprawdzi w KRD, ale nie sprawdzi w BIK, natomiast druga sprawdzi w BIK, ale nie sprawdzi w KRD, ale informacje i tak dostaną takie same. Więc tak czy inaczej zostaniesz sprawdzony i firma będzie wiedziała o Tobie dosłownie wszystko.
Ale jest jeszcze jedna bardzo istotna sprawa dotycząca alertów z BIK, które otrzymasz przez pierwsze 12 miesięcy od założenia konta na swój numer telefonu w postaci 
sms-a. Otóż jeśli w dniu lub przeciągu paru dni nie składałeś wniosku o pożyczkę/kredyt, a dostaniesz alert sms od BIK-u to weź te informacje na poważnie, bo w tym momencie, ktoś może próbować sprawdzać Twój raport i to nie w celu, abyś Ty otrzymał pożyczkę/kredyt, a ktoś po prostu mógł zdobyć Twoje dane i po prostu sobie sprawdza, czy na Twoje dane wyłudzi gdzieś pożyczkę lub kredyt. Dlatego jest to bardzo ważne by jednak posiadać konto w BIK-u i mieć dostęp do wielu rzeczy, dla własnego bezpieczeństwa, ponieważ natychmiast dostaniesz informacje o próbie wyłudzenia kredytu na Twoje dane. A wyłudzeń jest coraz więcej, a Wy nawet o tym nie wiecie i zapewne możecie się dowiedzieć po kilku latach. 

Co jest jeszcze bardzo ważne mając konto w BIK? Zobaczysz w swoim raporcie wszystkie informacje o Twoim zadłużeniu i dzięki temu ocenisz sam swoje szanse na uzyskanie kredytu/pożyczki, upewnisz się że nie ciąży na Tobie cudzy kredyt. Wielu z Was omija BIK szerokim łukiem, myśląc że to zło, że powinniście się bać, a tak nie jest.
Mimo, że dostęp do BIK-u jest płatny, to jednak warto zadbać o siebie i swoją ochronę mimo wszystko. Ale pytanie ile to kosztuje? 
Raport BIK kosztuje 36 zł, alerty sms na okres 12 miesięcy od momentu zakupu 19 zł i opłata weryfikacyjna tożsamości z przelew identyfikacyjnym 1 zł. Czyli wychodzi 56 zł, wielu się pewnie zrazi, że aż tyle. Ale niestety chcesz czuć się bezpieczny i wiedzieć, czy nie czeka Cię niespodzianka za kilka lat w postaci cudzego kredytu?
Przemyśl dobrze, czy Twoje bezpieczeństwo jest ważniejsze, bo jednak lepiej wiedzieć co i jak niż później pomyśleć, że się pożałowało 56 złotych i trzeba płacić za cudzy kredyt 200 000 tys zł.

Nie masz jeszcze konta bankowego? Polecamy założenie najlepszego i darmowego konta bankowego w mBanku, kliknij tu i załóż swoje konto w 15 minut.

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *